Mapová aplikace pro fotograficky zajímavá místa v okolí Brna

Cílem této bakalářské práce je kompletní návrh a implementace webové mapové aplikace pro správu fotograficky zajímavých míst v okolí města Brna. Tato webově dostupná aplikace využívá jako referenční mapové podklady základní mapy Google, a celá mapová část aplikace je řešena s využitím Google Maps AP...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Bláhová, Monika (Dissertant)
Other Authors: Řezník, Tomáš, 1981- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2014
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/393785/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Cílem této bakalářské práce je kompletní návrh a implementace webové mapové aplikace pro správu fotograficky zajímavých míst v okolí města Brna. Tato webově dostupná aplikace využívá jako referenční mapové podklady základní mapy Google, a celá mapová část aplikace je řešena s využitím Google Maps API. Součástí práce je řešení kartografických aspektů webové mapové aplikace, je navržena celková kompozice a symbolika. Prostředí je tvořeno pomocí programovacích a značkovacích jazyků PHP, HTML a CSS. Interaktivita aplikace je pak zajištěna pomocí JavaScriptu. Technologie využité pro tvorbu aplikace jsou volně dostupné. Hlavním výstupem práce je webová mapová aplikace pro správu fotograficky zajímavých míst a návrh matice funkčních a mimofunkčních požadavků obecně platné pro obdobné aplikace. Práce obsahuje CD s výslednou aplikací.
The aim of this bachelor thesis is complete design and implementation of web map application for managing photographically interesting places near Brno city. This web-enabled application uses Google base map as reference map data, and entire map part of application is dealt with using the Google Maps API. Thesis includes solution of cartographic aspects of web map application, and it is designed overall composition and symbolism. The interface is created using programming and markup languages PHP, HTML and CSS. The interactivity of application is secured using JavaScript. All technologies used for creating application are freely available. The main outcome of this work is a web map application for managing photographically interesting places and design of matrix of functional and non - functional requirements generally applicable to similar applications. The thesis includes a CD with application files.
Item Description:Vedoucí práce: Tomáš Řezník
Physical Description:51 l., [11]l. + 1 CD-ROM