Nabývání dědictví

Tato práce je zaměřena na problematiku nabývání dědictví. Dědění (neboli přechod majetku zemřelého na osoby živé) je právní institut známý každé lidské pospolitosti. Tento fakt vyplývá ze skutečnosti, že život každého lidského jedince končí smrtí. V okamžiku smrti se uzavírá právní subjektivita člov...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Koběrská, Hana (Dissertant)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2008.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/67441/pravf_r/
Cover Image
Description
Summary:Tato práce je zaměřena na problematiku nabývání dědictví. Dědění (neboli přechod majetku zemřelého na osoby živé) je právní institut známý každé lidské pospolitosti. Tento fakt vyplývá ze skutečnosti, že život každého lidského jedince končí smrtí. V okamžiku smrti se uzavírá právní subjektivita člověka (tj. způsobilost mít práva a povinnosti), které je vymezen časový interval od chvíle zrození do doby smrti. Zánik tělesné schránky se promítá i do právní sféry, v jejímž středu se zemřelý ocital na sklonku svého života.
The following thesis deals with inheritance and its acquisition in particular. The inheritance (or devolution of property of the deceased to their survivors) represents a legal institute known to every human community. This stems from the irrefutable fact that each and every human being dies in the end of their lives. When a person dies, their legal personality (e.g. the capacity to possess rights and duties) is lost as it only lasts from birth to death.
Physical Description:119 l.