Geologická pozice gravettských lokalit na Moravě - současný stav

Předložená bakalářská práce shrnuje geologické poznatky o mladopaleolitické kultuře gravettienu na území Moravy mezi léty 30 000 – 20 000 BP. Práce se zabývá hlavními sídelními aglomeracemi, jejich umístěním, stratigrafií a přírodním prostředím v období posledního glaciálu. Součástí jsou rozsáhlé př...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Nohálová, Hana (Dissertant)
Other Authors: Musil, Rudolf, 1926- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2008.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/150353/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Předložená bakalářská práce shrnuje geologické poznatky o mladopaleolitické kultuře gravettienu na území Moravy mezi léty 30 000 – 20 000 BP. Práce se zabývá hlavními sídelními aglomeracemi, jejich umístěním, stratigrafií a přírodním prostředím v období posledního glaciálu. Součástí jsou rozsáhlé přílohy vztahující se k uváděným poznatkům.
The presented Bachelor's thesis summarizes geological pieces of knowledge about Upper Paleolithic culture of Gravettian in Moravia region between years 30 000 – 20 000 BP. This thesis deals with the main agglomerations of settlement, their locations, stratigraphy and natural environment in the Last Glacial period. The important part of the thesis forms extensive appendix relating to the stated pieces of knowledge.
Item Description:Vedoucí práce: Rudolf Musil.
Physical Description:37 l., [22] l. příl.