Ošetřovatelská péče o centrální žilní katétry v intenzivní péči /

Diplomová práce je zaměřena na problematiku centrálních žilních katétrů a ošetřovatelskou péči o ně. V teoretické části jsou zpracovány informace o centrálních žilních katétrech. Obsahuje základní poznatky o jejich historii, indikacích a kontraindikacích, typech centrálních žilních katétrů, zavedení...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Krátká, Kateřina (Dissertant)
Other Authors: Marková, Marie (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2019
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/i0c33/
Cover Image
Description
Summary:Diplomová práce je zaměřena na problematiku centrálních žilních katétrů a ošetřovatelskou péči o ně. V teoretické části jsou zpracovány informace o centrálních žilních katétrech. Obsahuje základní poznatky o jejich historii, indikacích a kontraindikacích, typech centrálních žilních katétrů, zavedení, ošetřovatelské péči o centrální žilní katétry a nejčastější komplikace související s katétry. Empirická část se zabývá konkrétními výsledky dotazníkového šetření, které se týkalo znalostí všeobecných sester v oblasti centrálních žilních katétrů.
The thesis is focused on the issue of central venous catheters and the nursing care of them. In the theoretical part, there are information about central venous catheters. It contains the general knowledge about their history, indications and contraindications, types of central venous catheters, catheterization, the nursing care of central venous cathetes and the most common complications related to central venous catheters. The empirical part is concerned with the specific results of the questionnaire survey which was related to the knowledge of nurses in the field of central venous catheters.
Item Description:Vedoucí práce: Marie Marková
Physical Description:100 + 17 nečíslovaných listů přílohy