Úloha nutričního terapeuta při poruchách příjmu potravy /

Tato bakalářská práce se zabývá problematikou poruch příjmu potravy a úlohy nutričního terapeuta při jejich léčbě. Zaměřuje se především na mentální anorexii u dětí a adolescentů. Na začátku jsou představeny poruchy příjmu potravy obecně. Další kapitola pojednává o celém týmu, který se účastní léčby...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Jezberová, Monika (Dissertant)
Other Authors: Hložánková, Jana (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2019
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/a2heo/
Cover Image
Description
Summary:Tato bakalářská práce se zabývá problematikou poruch příjmu potravy a úlohy nutričního terapeuta při jejich léčbě. Zaměřuje se především na mentální anorexii u dětí a adolescentů. Na začátku jsou představeny poruchy příjmu potravy obecně. Další kapitola pojednává o celém týmu, který se účastní léčby těchto onemocnění, kde vystupuje také nutriční terapeut. Hlavní část bakalářské práce představuje úlohu nutričního terapeuta a jaké má v této problematice kompetence. Následuje zmapování a srovnání situace nutričních terapeutů v souvislosti s poruchami příjmu potravy v zahraničí. Jak nutriční terapeut postupuje je znázorněno pomocí čtyř zpracovaných kazuistik.
This Bachelor thesis encompasses problematics of eating disorders and the role of a dietitian in their treatment. The thesis primarily focuses on mental anorexia in children and adolescents. First, eating disorders are introduced on a general level. Next chapter describes the team involved in treatment of these diseases where a dietitian also comes into play. The main part of the thesis defines the role of dietitians and their scope of competencies in the delimited area. It follows up with a research and a situational comparison of dietitians related to eating disorders abroad. Lastly, steps taken in practice by a dietitian are illustrated by four different case reports.
Item Description:Vedoucí práce: Jana Hložánková
Physical Description:85 listů