Ošetřovatelská péče o centrální žilní katétry se zaměřením na katétrové infekce /

Ošetřovatelská péče o centrální žilní katétry je technicky náročná a specializovaná oblast. Katétrové infekce patří mezi závažné komplikace, které vznikají nejčastěji na základě neasepticky poskytované péče a mohou nemocné ohrožovat bezprostředně na životě. A proto je důležité mít znalosti týkající...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Březovská, Michaela (Dissertant)
Other Authors: Knechtová, Zdeňka (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2016
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/436254/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:Ošetřovatelská péče o centrální žilní katétry je technicky náročná a specializovaná oblast. Katétrové infekce patří mezi závažné komplikace, které vznikají nejčastěji na základě neasepticky poskytované péče a mohou nemocné ohrožovat bezprostředně na životě. A proto je důležité mít znalosti týkající se této problematiky a znát i specifika k poskytované péče.Práce se skládá ze dvou částí a tedy teoretické a praktické – empirické části. Cílem diplomové práce bylo zhodnotit kvalitu ošetřovatelské péče o centrální žilní vstupy na oddělení resuscitace a intenzivní medicíny.
Nursing care of central venous catheters is technically complex and specialized area. Catheter infections are serious complications that arise under aseptic care provided and can directly threaten patient's life. And so it is important to have knowledge on this issue and know the specifics of the care provided. This work consists of two parts, and therefore the theoretical and practical - empirical part. The aim of the thesis was to evaluate the quality of nursing care for central venous access in the department and Intensive Care.
Item Description:Vedoucí práce: Zdeňka Knechtová
Physical Description:131 listů