Naplnění výživových doporučení v době těhotenství /

Diplomová práce „Naplnění výživových doporučení v době těhotenství“ poukazuje na stravovací zvyklosti u těhotných žen. Teoretická část se zaměřuje na fyziologické změny v průběhu těhotenství, obtíže související s tímto obdobím a samozřejmě je zde popsána i otázka potřebné výživy. V teoretické části...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Chrtová, Libuše (Dissertant)
Other Authors: Střítecká, Hana, 1975- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2015
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/429355/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:Diplomová práce „Naplnění výživových doporučení v době těhotenství“ poukazuje na stravovací zvyklosti u těhotných žen. Teoretická část se zaměřuje na fyziologické změny v průběhu těhotenství, obtíže související s tímto obdobím a samozřejmě je zde popsána i otázka potřebné výživy. V teoretické části jsou podrobněji uvedeny denní doporučené dávky dle různých společností zabývajících se výživou. V praktické části se setkáváme se statickým vyhodnocením dat z dotazníků a také stravovacích recallů, které byly získané od těhotných žen. Cílem bylo zmapování stravovacích návyků a následné porovnání s denními doporučovanými dávkami jednotlivých nutrientů.
Thesis „Fulfillment of nutrition recommendations in pregnancy“ refers to the eating habits of pregnant women. The theoretical part focuses on physiological changes during pregnancy, the difficulties associated with this period and, of course, there is also described the issue needed nutrition. The theoretical part is further specified the recommended daily allowance in accordance with various companies dealing with nutrition. In the practical part we meet with a static evaluation of data from the questionnaires and dietary recall which were obtained from pregnant women. The aim was to map the eating habits and then compared with the recommended daily doses of individual nutrients.
Item Description:Vedoucí práce: Hana Střítecká
Physical Description:99, 5 listů