Sedace v intenzivní péči

V diplomové práci se zabývám tématem sedace v intenzivní péči. Teoretická část práce je věnována vysvětlení účelu sedace, indikací, cílů i nežádoucích účinků, rozdělení hloubky sedace a metod hodnocení. Další část popisuje farmakologické i nefarmakologické strategie pro provedení sedace. V empirické...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Jašková, Jitka (Dissertant)
Other Authors: Pospíšilová, Alena, 1981- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2013
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/326265/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:V diplomové práci se zabývám tématem sedace v intenzivní péči. Teoretická část práce je věnována vysvětlení účelu sedace, indikací, cílů i nežádoucích účinků, rozdělení hloubky sedace a metod hodnocení. Další část popisuje farmakologické i nefarmakologické strategie pro provedení sedace. V empirické části analyzuji výsledky dotazníkového šetření realizovaného u respondentů z řad všeobecných sester pracujících na pracovištích poskytujících intenzivní péči. Vyhodnocuji metody, kterými je zajišťována sedace pacientů a povědomí všeobecných sester o této problematice.
This thesis deals with the theme of sedation in intensive care. The theoretical part is devoted to an explanation of the purpose of sedation, indications, targets and side effects, depth distribution of sedation and assessment methods. The next section describes pharmacological and non-pharmacological strategies for performing of sedation. In the empirical part I analyse the results of a survey which was conducted among the nurses working in departments providing intensive care. I evaluate the methods of performing sedation and nurses knowledge on this subject.
Item Description:Vedoucí práce: Alena Pospíšilová
Physical Description:121, [25] l.