Nebezpečné papillomaviry z pohledu matek dívek ve věku 9 - 15 let

Tématem bakalářské práce je onemocnění karcinomem děložního hrdla způsobené infekcí humann papillomavirem. Cílem práce je zjistit do jaké míry považují matky dívek ve věku 9 – 15 let virus HPV za nebezpečný, zda si myslí, že by očkování proti tomuto viru mohlo do budoucna ovlivnit pozitivně zdravotn...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Dvořáková, Markéta (Dissertant)
Other Authors: Juřeníková, Petra, 1968- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2012
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/358575/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Tématem bakalářské práce je onemocnění karcinomem děložního hrdla způsobené infekcí humann papillomavirem. Cílem práce je zjistit do jaké míry považují matky dívek ve věku 9 – 15 let virus HPV za nebezpečný, zda si myslí, že by očkování proti tomuto viru mohlo do budoucna ovlivnit pozitivně zdravotní stav jejich dcer, kolik matek svoje dcery ve věku 9 – 15 let nechalo naočkovat proti viru HPV a důvody, proč svoje dcery nenechaly očkovat a zda si myslí, že preventivní gynekologické prohlídky jsou nutné i po aplikaci očkovací látky.
The topic of this bachelor thesis is cervical cancer caused by the infection by human papillomavirus. The aim of this thesis is to find out to what extent mothers of girls aged 9-15 consider the HPV virus to be dangerous, if they think HPV vaccination could influence their daughters' health in a positive way in the future, how many mothers got their daughters vaccintated against the HPV virus and the reasons why, and lastly why they did not get their daughters vaccinated and if they think preventive gynaecological check-ups are necessary even after the vaccination.
Item Description:Vedoucí práce: Petra Juřeníková
Physical Description:104 l.