Fenomén stáří a vliv na sebepojetí

Diplomová práce nabízí pohled na problematiku fenoménu stáří. Zaměřuje se na hodnocení vlastní identity ve vztahu k věku. Hodnotí názory, postoje ke stárnutí a stáří u osob vyššího věku a kromě toho i některé z psychosociálních potřeb a vliv ageismu na chování. Zjišťuje významné determinanty ve vzta...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Malá, Hana (Dissertant)
Other Authors: Pokorná, Andrea, 1973 říjen 14.- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2011
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/214761/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:Diplomová práce nabízí pohled na problematiku fenoménu stáří. Zaměřuje se na hodnocení vlastní identity ve vztahu k věku. Hodnotí názory, postoje ke stárnutí a stáří u osob vyššího věku a kromě toho i některé z psychosociálních potřeb a vliv ageismu na chování. Zjišťuje významné determinanty ve vztahu k sebepojetí a vlastnímu sebehodnocení. Práce je zaměřena na analýzu výsledků získaných během šetření u populace osob vyššího věku.
The thesis give the overview on the problematic of the phenomenon of old age and its impact on self-conception. It is focused on the evaluation of own identity in relation to age. There is evaluated views, opinions, attitudes toward aging and of the elderly people and in addition some of the special needs of elderly and the impact of ageism on behavior. There are investigated important determiners of self-evaluation in relation to old age. The thesis is focused on analysis of the results data from survey among elderly people.
Item Description:Vedoucí práce: Andrea Pokorná
Physical Description:136 l.