Matematické aspekty hold'em pokeru

Tato práce se zabývá matematickými aspekty pokerové hry Texas Hold’em. Zaměřuje se zejména na problematiku výpočtu pravděpodobnosti. V první kapitole je rozebrán princip hry a možnosti vyhodnocení výherních šancí. Druhá část analyzuje návrh a implementaci programu na výpočet pravděpodobnosti výhry v...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Zouharová, Lenka (Dissertant)
Other Authors: Kruml, David, 1974-
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2009.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/211902/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Tato práce se zabývá matematickými aspekty pokerové hry Texas Hold’em. Zaměřuje se zejména na problematiku výpočtu pravděpodobnosti. V první kapitole je rozebrán princip hry a možnosti vyhodnocení výherních šancí. Druhá část analyzuje návrh a implementaci programu na výpočet pravděpodobnosti výhry v různých fázích hry využívajícího metodu Monte Carlo. Tento program je pak využit v praxi.
This thesis deals with mathematical aspects of poker game Texas Hold’em. It addresses especially on problems calculation of probability. In first chapter is analysed game principle and possibilities of evaluation winning chances. The second part analyses concept and platform implementation to calculation winning probability in a number of game phases making use method Monte Carlo. Then this program is employed in practice.
Item Description:Vedoucí práce: David Kruml.
Physical Description:43 l.