Zácpa - příčiny a terapie

Zácpa je jedna z významných zdravotních obtíží, kterou může být často problematické úspěšně léčit. Existuje velké množství příčin zácpy a mezi jednotlivými zeměmi světa jsou i rozdíly v diagnostických postupech a farmakoterapii. V bakalářské práci shrnuji dosavadní poznatky o prevalenci, příčinách a...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kalenská, Kateřina (Dissertant)
Other Authors: Klimová, Anna (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2009
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/39985/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Zácpa je jedna z významných zdravotních obtíží, kterou může být často problematické úspěšně léčit. Existuje velké množství příčin zácpy a mezi jednotlivými zeměmi světa jsou i rozdíly v diagnostických postupech a farmakoterapii. V bakalářské práci shrnuji dosavadní poznatky o prevalenci, příčinách a terapii zácpy. Cílem mé práce je poskytnout informace, které by měly sloužit jako základ pro následné kvalitní poskytování nutriční péče v nemocničních zařízeních¨ nebo nutričních poradnách.
Constipation is one of the most important health problems, which could be difficult to treat successfully. There are a lot of causes of constipation and also differences in diagnostic approach and pharmacotherapy among particular coutries. In my bachelor work I have summarized present knowledges about the prevalence, causes and therapy of constipation. A purpose of my work is to give information, which should act as a base for following high quality nutrition care in hospitals and nutritional clinics.
Item Description:Vedoucí práce: Anna Klimová
Physical Description:43, [3] l.