Combinatorial set theory

Cílem práce je studovat forcingová uspořádání, která se dají reprezentovat ve formě tzv. bázového stromu. První kapitola závádí základní pojmy a vlastnosti týkající se filtrů a ideálů, Booleových algeber a měr a subměr na nich, kardinálních invariantů kontinua a generických filtrů, které budou potře...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Doucha, Michal (Dissertant)
Other Authors: Kruml, David, 1974-
Format: Thesis Manuscript
Language:English
Published: 2009.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/150798/prif_m/
Cover Image
Description
Summary:Cílem práce je studovat forcingová uspořádání, která se dají reprezentovat ve formě tzv. bázového stromu. První kapitola závádí základní pojmy a vlastnosti týkající se filtrů a ideálů, Booleových algeber a měr a subměr na nich, kardinálních invariantů kontinua a generických filtrů, které budou potřeba v druhé hlavní kapitole. Ta je věnována už samotnému studiu bázových stromů, od obecných vlastností po konkrétní příklady a rozdíly mezi nimi.
The thesis deals with forcing notions that have a so-called base tree as a dense subset. Chapter I introduces basic notions concerning filters and ideals, Boolean algebras and measures and submeasures, cardinal invariants of the continuum and generic filters. Chapter II provides a general theory of base trees and presents examples pointing out their similarities and differences.
Item Description:Vedoucí práce: David Kruml.
Physical Description:74 l.