Podnikání zahraničních osob

Práce analyzuje problematiku podnikání zahraničních osob. První část vymezuje pojmový aparát, který je v práci běžně používán (podnikání, podnikatel a zahraniční osoba). Druhá část je věnována osobnímu statutu a způsobu jeho určení. Dnes jsou užívána dvě kritéria pro určení osobního statutu- princip...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Macálka, Vladimír (Autor práce)
Další autoři: Ondrejová, Dana, 1980- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Čeština
Vydáno: 2008.
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/107934/pravf_m/
Obálka
Popis
Shrnutí:Práce analyzuje problematiku podnikání zahraničních osob. První část vymezuje pojmový aparát, který je v práci běžně používán (podnikání, podnikatel a zahraniční osoba). Druhá část je věnována osobnímu statutu a způsobu jeho určení. Dnes jsou užívána dvě kritéria pro určení osobního statutu- princip skutečného sídla a princip inkorporace. Další část se zaměřuje na svobodu usazování se. Rozlišujeme mezi primárním usazováním a sekundárním usazováním.
This final thesis analyses business carried out by foreing persons. First part considers definitions of crucial institutions which are commonly used (business, businessman, foreing person). Second part deals questions of personal status and its determinations. There are two fundamental principles used to appoint personal statute of a company nowadays- the principle of real office [domicile] and the principle of incorporation. Next part considers the freedom of establishment.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Dana Ondrejová.
Fyzický popis:60 l.