Ochrana osobnosti v médiích hyenismus nebo prvek demokracie? /

Práce se snaží zodpovědět otázky, jak je normativně regulována činnost médií. Dokázat, že ač na první pohled stojí právo na svobodu slova a osobnostní práva proti sobě, ve skutečnosti tomu tak není. Praxe v této oblasti nahrazuje obecně formulovanou právní úpravu, která ani nemůže řešit přesné stano...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Konečný, Milan (Dissertant)
Other Authors: Navrátilová, Svatava, 1949- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2008.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/124280/fss_b/
Cover Image
Description
Summary:Práce se snaží zodpovědět otázky, jak je normativně regulována činnost médií. Dokázat, že ač na první pohled stojí právo na svobodu slova a osobnostní práva proti sobě, ve skutečnosti tomu tak není. Praxe v této oblasti nahrazuje obecně formulovanou právní úpravu, která ani nemůže řešit přesné stanovování hranic daných případů v mediálním právu. Vývoj posledních let nám ukazuje silné i slabé stránky normativních systémů, které se prolínají mediálním světem.
The paper tries to answer questions how media activity is normatively regulated. To prove that however at first glance right to freedom of speech and personality rights stand against each other, in reality it is not like that. Experience in this field replaces generally formulated legal regulations, which cannot likely solve exact limitation of given cases in media law. Development of latest years shows us weak as well as strong points or normative systems, which mingle in the world of media.
Item Description:Vedoucí práce: Svatava Navrátilová.
Physical Description:57 l., [1] l. příl.