Spravedlnost v právu

Diplomová práce se zabývá problematikou spravedlnosti v právu, zvláště spravedlností v oblasti trestního práva, která zahrnuje otázky spravedlivé aplikace práva a úvahy o spravedlnosti samotného práva. Se spravedlivou aplikací práva souvisí právo na spravedlivý proces, otázka přiměřenosti trestu, mo...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Pyšný, Matouš (Dissertant)
Other Authors: Večeřa, Miloš, 1949- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2007.
Subjects:
law
Online Access:http://is.muni.cz/th/53765/pravf_m/
Cover Image
Description
Summary:Diplomová práce se zabývá problematikou spravedlnosti v právu, zvláště spravedlností v oblasti trestního práva, která zahrnuje otázky spravedlivé aplikace práva a úvahy o spravedlnosti samotného práva. Se spravedlivou aplikací práva souvisí právo na spravedlivý proces, otázka přiměřenosti trestu, možnost justičních omylů, apod. Cílem práce je poukázat na fakt, že úvahy o spravedlnosti v právu mají stále své opodstatnění, protože spravedlnost je nedílnou součástí práva.
The Diploma Paper adumbrates and decribes issue of justice in law. Justice in criminal law includes theme of right to fair procedure, adequate retribution and possibility of miscariagge of justice. I tried to highlight that the issue of justice in law is still legitimate and deserves appropriate attention.
Item Description:Vedoucí práce: Miloš Večeřa.
Physical Description:53 l.