Odpadové hospodářství města Chocně

V obecních rozpočtech tvoří nezanedbatelnou položku finance vynaložené pro fungování místního systému nakládání s komunálním odpadem. Na rozdíl od jiných služeb, zajišťovaných veřejnou správou, odpadové hospodářství nabízí úsporná řešení a možné příjmy. Podnikatelské úsilí obce v tomto odvětví může...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Marek, Michal (Dissertant)
Other Authors: Herber, Vladimír, 1952- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2007.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/150828/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:V obecních rozpočtech tvoří nezanedbatelnou položku finance vynaložené pro fungování místního systému nakládání s komunálním odpadem. Na rozdíl od jiných služeb, zajišťovaných veřejnou správou, odpadové hospodářství nabízí úsporná řešení a možné příjmy. Podnikatelské úsilí obce v tomto odvětví může přispět k budování takového prostoru, ve kterém právě odpady nejsou překážkou rozvoje. Tato bakalářská práce hledá úspory, příjmy a další možnosti, které mohou pomoci místní samosprávě jedné východočeské obce vyřešit otázku odpadové problematiky. To vše ve snaze neopomíjet ekologická omezení.
There is an inconsiderable amount in municipal budgets which must be spent for local system of communal waste disposal. The waste management offers economic solutions and potential gains contrary to the other services provided by public administration. An effort of a running bussiness by municipality in this branch can admit to creation such a good space in which waste will not be a restriction for regional development anymore. This thesis has an aim to look for savings, gains and the other possibilities which might be helpfull for local authorities in town in the eastern-bohemia to solve the waste problem. This all is doing with tendency do not miss out an ecological limitations.
Item Description:Vedoucí práce: Vladimír Herber.
Physical Description:48 l., [4] l. příl. : il., barev. fot. + 1 CD-ROM.