Stomie na dolní části zažívacího traktu u novorozenců a kojenců /

Stomie vyskytující se u novorozenců a kojenců na dolní části zažívacího traktu jsou především dočasné. Nejčastějším důvodem pro vytvoření ileostomie nebo kolostomie je nekrotická enterokolitida, dále vrozené vývojové vady. Teoretická část je zaměřena na charakteristiku novorozeneckého období, popisu...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Příkazská, Monika (Autor práce)
Další autoři: Juřeníková, Petra, 1968- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Čeština
Vydáno: 2019
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/cjs3f/
Obálka
Popis
Shrnutí:Stomie vyskytující se u novorozenců a kojenců na dolní části zažívacího traktu jsou především dočasné. Nejčastějším důvodem pro vytvoření ileostomie nebo kolostomie je nekrotická enterokolitida, dále vrozené vývojové vady. Teoretická část je zaměřena na charakteristiku novorozeneckého období, popisuje důvody pro vytvoření stomie, nejčastější komplikace a ošetřovatelskou péči o novorozence se stomií. Empirická část vychází z teoretického celku a mapuje vybrané údaje ze zdravotnické dokumentace novorozenců hospitalizovaných se stomií retrospektivně. Výsledky průzkumu jsou shrnuty v diskuzi a závěru.
The stoma formations at the lower GIT region in neonatal and early infant population are usually only a temporary measure. The most common reason for creating an ileostomy or colostomy is necrotising enterocolitis, followed by congenital malformations of GIT. The theoretical part of the thesis focuses on the characteristics of the neonatal period, describes the reasons for stoma formation, the most common complications and nursing care of newborns with stoma. The empirical part is based on a theoretical part and maps retrospectively selected data from medical documentation of newborns that required a stoma formation. The survey results are summarised in discussion and conclusion.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Petra Juřeníková
Fyzický popis:90 listů