Měření tělesné teploty termokamerou v delším časovém období /

Tato bakalářská práce se zabývá měřením tělesné teploty pomocí termokamery a sledováním průběhu teploty těla během 40 dní a během 12 hodin v průběhu jednoho dne. Zaměřuje se na srovnání párových částí těla, konkrétně plosek chodidel a oblastí ušních zvukovodů. Byla prokázána existence statisticky vý...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Halabuková, Hana (Autor práce)
Další autoři: Maryšková, Věra (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Slovenština
Vydáno: 2017
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/437176/prif_b/
Obálka
Popis
Shrnutí:Tato bakalářská práce se zabývá měřením tělesné teploty pomocí termokamery a sledováním průběhu teploty těla během 40 dní a během 12 hodin v průběhu jednoho dne. Zaměřuje se na srovnání párových částí těla, konkrétně plosek chodidel a oblastí ušních zvukovodů. Byla prokázána existence statisticky významného rozdílu v teplotě mezi párovými částmi těla zdravého člověka. Při měření osob během 12 hodin v průběhu jednoho dne byl potvrzen průběh teploty těla vycházející z cirkadiánneho rytmu. Mírný nárůst teploty během dne, s maximem ve večerních hodinách, se projevil v hodnotách z měření částí uší u všech měřených osob. Předpokládá se, že teplota nohou je více ovlivněna vlivem teploty okolí než cirkadiánním rytmem.
This bachelor thesis deals with body temperature measurement by thermal imaging camera and monitoring of body temperature during 40 days and 12 hours during one day. It focuses on the comparison of paired parts of the body, mainly feet and areas of ear canals. The existence of a statistically significant difference in temperature, between paired parts of a healthy human body, has been demonstrated. According to the measuring of the subjects for 12 hours within one day, the course of body temperature, based on circadian rhythm, was confirmed. A slight increase in the temperature during the day, with a peak in the evening, occurred in the measurement of parts of ears for all measured people. It is assumed that the temperature of feet is more influenced by temperature of surroundings than circadian rhythm.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Věra Maryšková
Fyzický popis:58 stran