Alternativní sestřih v signálních drahách cytokininů /

Tato bakalářská práce pojednává o cytokininové signální dráze, mechanismu přenosu signálu a úloze cytokininů v rostlinách. Pozornost byla také věnována efektu alternativního sestřihu na komponenty cytokininové dráhy, ale i roli alternativního sestřihu obecně. V experimentální části byly získány zkuš...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Uhrík, Lukáš (Dissertant)
Other Authors: Růžička, Kamil (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Slovak
Published: 2015
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/408691/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Tato bakalářská práce pojednává o cytokininové signální dráze, mechanismu přenosu signálu a úloze cytokininů v rostlinách. Pozornost byla také věnována efektu alternativního sestřihu na komponenty cytokininové dráhy, ale i roli alternativního sestřihu obecně. V experimentální části byly získány zkušenosti se základními biochemickými metodami, jako například detekce AHP4 a AHP6 cytokininových přenašečů signálu metodou western blot zo vzorků modelového organismu Arabidopsis thaliana.
This thesis deals with cytokinin signaling pathway, mechanism of signal transduction and their role in plants. Attention has been also drawn on the effect of alternative splicing on components cytokinin pathways and also on the role of alternative splicing in general. In the experimental part, basic experience was obtain with elementary biochemical methods, such as detection of AHP4 and AHP6 cytokinin transducers by wester blot from extracts of a model plant Arabidopsis thaliana.
Item Description:Vedoucí práce: Kamil Růžička
Physical Description:45 listů