Prosazování práv k duševnímu vlastnictví a pravomoc dle nařízení Brusel I

Předmětná disertační práce se zabývá teoretickými a praktickými otázkami určování pravomocného orgánu při prosazování práv k duševnímu vlastnictví ve vztazích s mezinárodním prvkem, a to z pohledu jednoho z nejvýznamnějších právních nástrojů Evropské unie v oblasti justiční spolupráce v občanských a...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Králíček, Jaroslav (Autor práce)
Další autoři: Rozehnalová, Naděžda, 1955- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Čeština
Vydáno: 2014
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/170265/pravf_d/
Obálka
Popis
Shrnutí:Předmětná disertační práce se zabývá teoretickými a praktickými otázkami určování pravomocného orgánu při prosazování práv k duševnímu vlastnictví ve vztazích s mezinárodním prvkem, a to z pohledu jednoho z nejvýznamnějších právních nástrojů Evropské unie v oblasti justiční spolupráce v občanských a obchodních věcech - nařízení Brusel I. Důraz je přitom kladen primárně na stávající nařízení Brusel I, ale zjištěné závěry jsou vždy rozebírány i ve vztahu k novému nařízení Brusel I bis. Práce směřuje k ověření hypotézy, dle které je předmětná právní úprava obsažená v nařízení Brusel I, jež je silně ovlivněná nepochopitelným a nevhodným setrváváním na zásadě teritoriality práv k duševnímu vlastnictví v jejím historickém striktním pojetí, pro případy prosazování práv k duševnímu vlastnictví již v současné době nevhodná.
This dissertation is engaged with determination of an authority having jurisdiction in relations with international element to deal with the enforcement of intellectual property rights from the perspective of one of the most important legal instruments of the European Union in the field of judicial cooperation in civil and commercial matters - the Brussels I Regulation. The emphasis is primarily placed on the current Brussels I Regulation. But all finding that are made in the dissertation are always analyzed also in relation to the new Brussels I bis Regulation. The dissertation seeks to verify the hypothesis according to which the legislation in question contained in the Brussels I Regulation, which is actually strongly influenced by inappropriate permanence on the principle of territoriality of intellectual property rights in its strict historical concept, is nowadays for the enforcement of intellectual property rights already inappropriate.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Naděžda Rozehnalová
Fyzický popis:331 stran