Molekulárně - biologická diagnostika neurofibromatózy typu 1

Bakalářská práce „Molekulárně biologická diagnostika neurofibromatózy typu 1“ shrnuje současné poznatky o onemocnění, příznacích a diagnostice NF1. Teoretická část pojednává o onemocnění NF1, diagnostice a současné léčbě. V části „Diagnostika“ jsou popsány metody využívané k detekci NF1. V praktické...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Neubauerová, Eva (Dissertant)
Other Authors: Dudová, Silvie (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2014
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/381511/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce „Molekulárně biologická diagnostika neurofibromatózy typu 1“ shrnuje současné poznatky o onemocnění, příznacích a diagnostice NF1. Teoretická část pojednává o onemocnění NF1, diagnostice a současné léčbě. V části „Diagnostika“ jsou popsány metody využívané k detekci NF1. V praktické části je popsáno vyšetření 7 pacientů, kteří byli vyšetření pro podezření na NF1 pomocí metody MLPA.
The bachelor thesis „Neurofibromatosis type 1 diagnostics by methods of molecular biology“ summarizes present knowledge about disease, symptoms and diagnostics of NF1. The theoretical part focuses on the disease NF1, diagnostics and current therapy. In the part of „Diagnostics“ methods for detection NF1 are described. The practical part focuses on seven patients who were analysed for NF1 by MLPA method.
Item Description:Vedoucí práce: Silvie Dudová
Physical Description:46, [2] l.