Supergenní mineralizace na Sb-rudních výskytu Hynčice pod Sušinou

Ve své bakalářské práci se zabývám popisem supergenní mineralizace antimonu na lokalitě Hynčice pod Sušinou. Práce je rozdělena na 2 části. První, rešeršní část obsahuje dosavadní známé informace o lokalitě. Druhá část se zabývá popisem a určením supergenní mineralizace Sb-okrů. Lokalita leží ve výc...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Petržela, Martin (Autor práce)
Další autoři: Losos, Zdeněk, 1962- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Čeština
Vydáno: 2012
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/358490/prif_b/
Obálka
Popis
Shrnutí:Ve své bakalářské práci se zabývám popisem supergenní mineralizace antimonu na lokalitě Hynčice pod Sušinou. Práce je rozdělena na 2 části. První, rešeršní část obsahuje dosavadní známé informace o lokalitě. Druhá část se zabývá popisem a určením supergenní mineralizace Sb-okrů. Lokalita leží ve východní části lugika, ve staroměstském krystaliniku. As-Sb formace zrudnění je uložena v amfibolitech, které injikoval tonalit z podloží. Primární zrudnění na lokalitě se skládá z minerálů: antimonit, arzenopyrit, pyrit. Ze sekundárních minerálů zde byly popsány: cervantit, kermezit, valentinit a sádrovec. Samotná práce byla zaměřena na určení supergenní mineralizace Sb - okrů z povrchových částí haldy v Hynčicích. Rozdělil jsem je na základě zbarvení na červené, žluté a bílé. Fotograficky jsme zdokumentovali vzorky pod stereomikroskopem, a jejich povrch jsme sledovali elektronovým mikroskopem.
In my bachelor work I deal a description of supergenous antimony mineralization at the site Hynčice pod Sušinou. The work is divided into 2 parts. The first part contains informations about the locality. The second describes and determines supergenous mineralization of Sb-ocher. The site lies in the eastern part of lugikum in staroměstské krystalinikum. As-Sb mineralization formation is stored in amphibolites that injecting tonalite of the subsoil. Hynčice was intermittently mined since the 18th century until 1957, when they were made to last search of work. Primary mineralization contain: antimonite, arsenopyrite, pyrite. The secondary minerals, where were described: cervantite, kermezite, valentinite and gypsum. The work was aimed at determining the supergene mineralization Sb - ocher surface parts of the heap in Hynčice. I have divided ochers by color to red, yellow and white ochers.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Zdeněk Losos
Fyzický popis:39 l.