Přírodní poměry a květena území severně od Humpolce

V této bakalářské práci se věnuji přírodním poměrům a květeně v území severně od města Humpolce. Za využití literárních pramenů popisuji vybrané abiotické i biotické charakteristiky území. Práce dále obsahuje stručný přehled dosavadního botanického průzkumu daného území a jeho okolí a seznam asi 560...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Vinklář, Jiří (Dissertant)
Other Authors: Danihelka, Jiří, 1968- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2012
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/350682/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:V této bakalářské práci se věnuji přírodním poměrům a květeně v území severně od města Humpolce. Za využití literárních pramenů popisuji vybrané abiotické i biotické charakteristiky území. Práce dále obsahuje stručný přehled dosavadního botanického průzkumu daného území a jeho okolí a seznam asi 560 druhů cévnatých rostlin, které zde byly doposud zaznamenány, přičemž vlastním pozorováním jsem ověřil výskyt 145 druhů.
In this thesis, natural conditions and flora in an area situated north of the town of Humpolec (southern Bohemia, Czech Republic) are analysed. Climate, geology, soils and potential natural vegetation are described, based on literature. The thesis also includes a short summary of previous botanical explorations in the area and a list of about 560 plant species that have been recorded in the area up to now. Of this number, I managed to confirm the occurrence of 145 species by field observations.
Item Description:Vedoucí práce: Jiří Danihelka
Physical Description:80 s.