Sestry a spánek

Bakalářská práce srovnává přístup sester ranního a směnného provozu k problematice spánku. Jejím obsahem je analýza faktorů, které mohou ovlivňovat kvalitní spánek sester a hodnocení dodržování pravidel spánkové hygieny. Tato bakalářská práce je průzkumem současného stavu a upozorňuje na rizika spoj...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Hlaváčková, Jana (Dissertant)
Other Authors: Kyasová, Miroslava, 1960- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2009
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/214758/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce srovnává přístup sester ranního a směnného provozu k problematice spánku. Jejím obsahem je analýza faktorů, které mohou ovlivňovat kvalitní spánek sester a hodnocení dodržování pravidel spánkové hygieny. Tato bakalářská práce je průzkumem současného stavu a upozorňuje na rizika spojená se směnným provozem.
This work compares different points of view on sleeping problems of nurses working in multishift operation. It analyzes and interprets the data concerning on sleeping quality and quantity. Furthermore it concerns on facts which influence could be important on a quality of sleeping in followed group of nurses. This work shows us the contemporary status of this topic and it draws our attention to a risk connected with a work in a multishift operation.
Item Description:Vedoucí práce: Miroslava Kyasová
Physical Description:76 l.