Daňová kontrola

Předmětem této diplomové práce je vymezení a objasnění problematiky institutu daňové kontroly v rámci daňového řízení. Před samotným popisem charakteristiky daňové kontroly jsou nastíněny související instituty daňového řízení, jehož součástí daňová kontrola je. Rovněž jsou vymezena jednotlivá práva...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Píška, Radomír (Dissertant)
Other Authors: Pařízková, Ivana, 1963- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2009.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/13574/pravf_m/
Cover Image
Description
Summary:Předmětem této diplomové práce je vymezení a objasnění problematiky institutu daňové kontroly v rámci daňového řízení. Před samotným popisem charakteristiky daňové kontroly jsou nastíněny související instituty daňového řízení, jehož součástí daňová kontrola je. Rovněž jsou vymezena jednotlivá práva a povinnosti jak daňového subjektu, tak i správce daně, který daňovou kontrolu provádí. Těžiště práce spočívá v definování daňové kontroly, jejího cíle a předmětu a zejména rozboru celého procesu provádění daňové kontroly.
This thesis is concerned to describe and analyze the institution of tax search in the scope of taxation procedure. Some basic conceptions, terms and subjects which relate to tax search are introduced at the beginning of this work. There are also outlined rights and obligations of both parties – tax administrator and tax subject. The focal point of the work consists of analysis of tax search, definition and object of tax search which is to ascertain or check the tax base and other conditions essential for stating the right value of tax.
Item Description:Vedoucí práce: Ivana Pařízková.
Physical Description:75 l.