Retinopatie nedonošených - screening, léčba

V teoretické části diplomové práce je popsána problematika retinopatie nedonošených se zaměřením na patogenezi, klasifikaci, rizikové faktory a komplikace daného onemocnění. Dále je v teoretické části zahrnuta problematika terapie a screeningu retinopatie nedonošených. Úvodní kapitoly patří anatomii...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Doležalová, Andrea (Dissertant)
Other Authors: Autrata, Rudolf, 1961- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2008.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/215136/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:V teoretické části diplomové práce je popsána problematika retinopatie nedonošených se zaměřením na patogenezi, klasifikaci, rizikové faktory a komplikace daného onemocnění. Dále je v teoretické části zahrnuta problematika terapie a screeningu retinopatie nedonošených. Úvodní kapitoly patří anatomii, fyziologii a vývoji sítnice. Výzkumná část práce je zaměřena na srovnání efektivity kryoterapie a fotokoagulace při léčbě postižené sítnice. Soubor pacientů je zkoumán z hlediska strukturálních změn a funkčních výsledků.
This thesis is intent on problems of retinopathy of prematurity. The theoretical part includes pathogenesis, classification, risk factors and complication, screening and treatment of retinopathy of prematurity. In the first part describe to anatomy, physiology and development of the retina. In the practical part is compared efficacy of transscleral cryotherapy versus diode laser photocoagulation in the treatment of threshold retinopathy of prematurity.
Item Description:Vedoucí práce: Rudolf Autrata.
Physical Description:71 l. : grafy + posudek.