Role lobbistických skupin při projednávání směrnice o službách

V této práci jsou popsány a analyzovány vybrané bruselské lobbistické skupiny (BEUC, ETUC, UEAPME, EUROCHAMBRES) s důrazem na důvody jejich (ne)úspěšnosti v konkrétním kontextu projednávání směrnice o službách. Na základě teoretického východiska procesu lobbování v EU (rozlišení tradičních metod lob...

Celý popis

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Marečková, Hana (Autor práce)
Další autoři: Krutílek, Ondřej, 1981- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Čeština
Vydáno: 2007.
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/144499/fss_b/
Obálka
Popis
Shrnutí:V této práci jsou popsány a analyzovány vybrané bruselské lobbistické skupiny (BEUC, ETUC, UEAPME, EUROCHAMBRES) s důrazem na důvody jejich (ne)úspěšnosti v konkrétním kontextu projednávání směrnice o službách. Na základě teoretického východiska procesu lobbování v EU (rozlišení tradičních metod lobbingu od managementu veřejných záležitostí) má tato práce za cíl ověřit hypotézu, že lobbistické skupiny, které na evropské úrovni aktivně přistupují k prosazování zájmů prostřednictvím managementu veřejných záležitostí, jsou úspěšnější než skupiny užívající techniky tradiční, a vyvíjejí tak intenzivnější tlak na prosazení požadovaných variant legislativních opatření.
In this thesis picked interest groups (BEUC, ETUC, UEAPME, EUROCHAMBRES)are described and analyzed with emphasis on reason their (in)effectuality in particular context hearing of the services directive. The thesis has by virtue of theoretical resource of lobbying in EU (distinction from between traditional lobby technique and public affairs management) objective to verify hypothesis that interest groups, which approach at european level actively to lobbying via public affairs management are more successful than groups, which use traditional techniques and forces so more carriage of a required option legislative provision.
Popis jednotky:Vedoucí práce: Ondřej Krutílek.
Fyzický popis:48 l.