Koncepce použití kartografických zobrazení atlasu světa

Tato diplomová práce se zabývá kartografickými zobrazeními užívanými v atlasech sveta. Práce je rešena jako návrh školního atlasu sveta. Byla vybrána cílová skupina uživatelu, skladba a clenení jednotlivých map. Zobrazení se volila s ohledem na geografickou polohu, geometrické vlastnosti území a úce...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kasalová, Jana (Dissertant)
Other Authors: Talhofer, Václav, 1953- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2007.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/64028/prif_m/
Cover Image
Description
Summary:Tato diplomová práce se zabývá kartografickými zobrazeními užívanými v atlasech sveta. Práce je rešena jako návrh školního atlasu sveta. Byla vybrána cílová skupina uživatelu, skladba a clenení jednotlivých map. Zobrazení se volila s ohledem na geografickou polohu, geometrické vlastnosti území a úcel map. Jako hodnotící kritérium je použito zkreslení. Pro jednotlivá zobrazení jsou vypocteny parametry a zkreslení bodového pole, které je graficky prezentováno.
This Master’s thesis inquires into a cartographic projection used in atlas of the world. The work is resolved as a concept of a school atlas of the world. The target user group, composition and segmenting of individual maps has been defined. The projection was selected regarding to geography position, geometrical property of territory and purpose of maps. The distortion is used as evaluate standard. Parameters and distortion (which is graphically presented) has been computed for each of the projections.
Item Description:Vedoucí práce: Václav Talhofer.
Physical Description:70 l., [21] l. příl. : il. + 1 CD-ROM ; 4 l. map.