Sledování a hodnocení intenzity bolesti u hospitalizovaných pacientů v MOÚ

Bakalářská práce se zabývá sledováním a hodnocením intenzity bolesti u hospitalizovaných pacientů v Masarykově onkologickém ústavu. Jejím cílem je zjištění případných rozdílů mezi intenzitou bolesti zaznamenanou v sesterské dokumentaci metodou VAS s pacientovým celkovým hodnocením bolesti vyskytujíc...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Píšová, Hana (Dissertant)
Other Authors: Kocourková, Jana (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2007.
Subjects:
Online Access:Elektronická verze přístupná pouze pro studenty a pracovníky MU
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce se zabývá sledováním a hodnocením intenzity bolesti u hospitalizovaných pacientů v Masarykově onkologickém ústavu. Jejím cílem je zjištění případných rozdílů mezi intenzitou bolesti zaznamenanou v sesterské dokumentaci metodou VAS s pacientovým celkovým hodnocením bolesti vyskytující se během dne a jeho spokojenosti s analgetickou léčbou. Intenzita bolesti a její léčba je hlavním faktorem, který rozhoduje o celkovém vlivu bolesti na pacienta, současně určuje s jakou naléhavostí je třeba zahájit diagnostiku a léčbu. Intenzita bolesti je považována za nejvýznamnější parametr při rozhodování o léčebném postupu, ze kterého vyplývá zásadní význam správného hodnocení intenzity bolesti.
The Bachelor Thesis deals with pain intensity and its measuring in patients hospitalized at Masaryk Memorial Cancer Institute.The ain of the Thesis is to find possible differences between pain intensity recorded in nurse documentation applying the versus visual analogue scale method and the overall patients subjective pain evaluation throughout a day, and their analgesic medication satisfaction. Pain intensity and its treatment is the key factor affecting the overall pain influence on patients. It also defines the urgency of starting the diagnostics and treatment. Pain intensity is regarded as the most important parameter when determining the treatment process, therefore, correct pain intensity measuring and evaluation are of extreme importance.
Item Description:Vedoucí práce: Jana Kocourková.
Physical Description:54 l., [2] l. příl.