Direct and indirect speech acts in English

Tato práce pojednává o teorii řečových aktů a jejich aplikaci v každodenní konverzaci a v dramatu. Práce definuje hlavní termíny související s touto problematikou a dále klade důraz na přímé a nepřímé strategie v rámci dramatu (zvolená hra: Life x 3, Yasmina Reza)

Uloženo v:
Podrobná bibliografie
Hlavní autor: Justová, Veronika (Autor práce)
Další autoři: Chovanec, Jan, 1973- (Vedoucí práce)
Typ dokumentu: VŠ práce nebo rukopis
Jazyk:Angličtina
Vydáno: 2006
Témata:
On-line přístup:http://is.muni.cz/th/109677/ff_b/
Obálka
Popis
Shrnutí:Tato práce pojednává o teorii řečových aktů a jejich aplikaci v každodenní konverzaci a v dramatu. Práce definuje hlavní termíny související s touto problematikou a dále klade důraz na přímé a nepřímé strategie v rámci dramatu (zvolená hra: Life x 3, Yasmina Reza)
This thesis deals with the theory of speech acts and its application in every day communication, jokes and drama. It defines main terms used within the framework of the theory of speech acts and then focuses on direct and indirect strategies used in drama (based on Life x 3, a play by Yasmina Roza)
Popis jednotky:Vedoucí práce: Jan Chovanec
Fyzický popis:45 l.