Péče o nezralého novorozence s retinopatií /

Bakalářská práce se zabývá problematikou péče o nezralé novorozence s retinopatií. Teoretická část se zabývá specifiky nezralých novorozenců, embryologií oka a především sítnice. Popisuje klasifikaci, patogenezi a léčbu retinopatie. Shrnuje ošetřovatelskou péči o nezralé novorozence na jednotce inte...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Bencová, Anna (Dissertant)
Other Authors: Pinkavová, Hana, 1956- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2018
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/ra02x/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce se zabývá problematikou péče o nezralé novorozence s retinopatií. Teoretická část se zabývá specifiky nezralých novorozenců, embryologií oka a především sítnice. Popisuje klasifikaci, patogenezi a léčbu retinopatie. Shrnuje ošetřovatelskou péči o nezralé novorozence na jednotce intenzivní péče, intermediální péče a standardního oddělení. Popisuje speciální péči o nezralé novorozence s retinopatií. Výzkumná část práce analyzuje faktory, které by mohly vznik a vývoj retinopatie ovlivnit, nejčastější formy onemocnění a jejich léčbu. Analyzuje také specifika péče o novorozence s retinopatií a spolupráci ošetřujícího personálu s rodiči.
The bachelor thesis deals with the care of immature newborn with retinopathy. The theoretical part deals with the specifics of immature newborns, the embryology of the eye and especially the retina. Describes the classification, pathogenesis and treatment of retinopathy. It summarizes the nursing care of the immature newborn in the intensive care unit, the middle care, and the standard department. Describes special care for immature newborn with retinopathy. The research part of the thesis analyzes the factors that could influence the origin and development of retinopathy, the most frequent forms of the disease and their treatment. It also analyzes the specifics of neonatal care with retinopathy and the co-operation of nursing staff with parents.
Item Description:Vedoucí práce: Hana Pinkavová
Physical Description:62 listů