Specifické aspekty péče o centrální venózní katétry v intenzivní péči /

Souhrn: Diplomová práce se zabývá problematikou péče o centrální venózní katétry v intenzivní péči. Teoretická část je zaměřena na informace o kanylaci centrální vény, ošetřovatelskou péči o centrální venózní katétr, katétrové infekce a na invazivní monitoraci tlaku. Empirická část zjišťuje znalosti...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Trávníčková, Petra (Dissertant)
Other Authors: Suková, Olga, 1982- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2017
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/447184/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:Souhrn: Diplomová práce se zabývá problematikou péče o centrální venózní katétry v intenzivní péči. Teoretická část je zaměřena na informace o kanylaci centrální vény, ošetřovatelskou péči o centrální venózní katétr, katétrové infekce a na invazivní monitoraci tlaku. Empirická část zjišťuje znalosti sester specialistek v intenzivní péči prostřednictvím dotazníkového šetření. Součástí práce je i metodologické doporučení péče o centrální venózní katétr.
Summary: This thesis deals with the care of central venous catheters in intensive care. The theoretical part focuses on the central vein cannulation, nursing care of central venous catheter, catheter infection and invasive pressure monitoring. Empirical part examines knowledge of nurses specialised in intensive care through a questionnaire survey. The work also includes methodological recommendations for management of central venous catheter.
Item Description:Vedoucí práce: Olga Suková
Physical Description:99 listů