Sledování delirantních stavů u pacientů v intenzivní péči

Bakalářská práce je zaměřena na sledování delirantních stavů v podmínkách intenzivní péče. Delirium patří mezi závažné komplikace u pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče a v pooperačním období. Vznik deliria může mít za následek prodloužení hospitalizace, zhoršení průběhu léčby a...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Radoušková, Iveta (Dissertant)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2013
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/381360/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce je zaměřena na sledování delirantních stavů v podmínkách intenzivní péče. Delirium patří mezi závažné komplikace u pacientů hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče a v pooperačním období. Vznik deliria může mít za následek prodloužení hospitalizace, zhoršení průběhu léčby a kognitivních funkcí pacientů. Cílem práce bylo implementovat hodnocení delirantních stavů na ARK pomocí protokolu CAM ICU a zjistit názor proškoleného personálu na tuto problematiku.
This work is focused on monitoring of delirium in the settings of intensive care unit. Delirium is one of the most serious complications of the post- operative period. It is associated with prolonged hospitalization stay, morbidity, mortality and cognitive function impairment. The aim of this work was to implement the Czech translation of the CAM ICU protokol to our intensive care unit and to evaluate the opinion of the middle medical staff on this issue.
Physical Description:???