Kontinuální eliminační metody u pacientů na ARO

Bakalářská práce se zabývá kontinuálními eliminačními metodami u pacientů na ARO. Zjišťuje znalosti sester v této oblasti, existenci doporučeného ošetřovatelského postupu a typ používané antikoagulace na sledovaných pracovištích. Teoretická část je zaměřena na aktuální informace o daném tématu a úko...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kostrůnková, Lucie (Dissertant)
Other Authors: Suková, Olga, 1982- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2013
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/381534/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce se zabývá kontinuálními eliminačními metodami u pacientů na ARO. Zjišťuje znalosti sester v této oblasti, existenci doporučeného ošetřovatelského postupu a typ používané antikoagulace na sledovaných pracovištích. Teoretická část je zaměřena na aktuální informace o daném tématu a úkoly sestry v ošetřovatelské péči o pacienta s CRRT. Praktická část obsahuje analýzu a interpretaci výsledků dotazníkového šetření, které bylo provedeno v okresních a fakultních nemocnicích.
This bachelor thesis deals with continuous renal replacement therapy in patients in the Department of Anesthesiology and Resuscitation. It looks into nurses´ knowledge of this topic, existence of a recommended nursing standard and a kind of anticoagulation which is used in the observed departments. The theoretical part is focused on topical information about a given theme and nurse´s tasks in caring of a patient with CRRT. The practical part contains an analysis and an interpretation of the results of a questionnaire survey which was performed in some district and college hospitals.
Item Description:Vedoucí práce: Olga Janíková
Physical Description:105 l.