Znalosti sester o delirantních stavech v intenzivní péči

Magisterská diplomová práce je zaměřena na problematiku delirantních stavů se vztahem k poskytování intenzivní péče. Teoretická část práce je věnována souhrnným informacím zaměřeným na charakteristiku delirantních stavů, zaměřuje se na oblasti příčin, příznaků, diagnostiky, léčby, ošetřovatelské péč...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Provazníková, Marie (Dissertant)
Other Authors: Knechtová, Zdeňka (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2013
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/398024/lf_m/
Cover Image
Description
Summary:Magisterská diplomová práce je zaměřena na problematiku delirantních stavů se vztahem k poskytování intenzivní péče. Teoretická část práce je věnována souhrnným informacím zaměřeným na charakteristiku delirantních stavů, zaměřuje se na oblasti příčin, příznaků, diagnostiky, léčby, ošetřovatelské péče a restriktivních postupů u pacientů v delirantním stavu. Empirická část práce zjišťuje znalosti sester o delirantních stavech v intenzivní péči. Výstupem práce je algoritmus péče o pacienta v delirantním stavu, který je možné využít nejen na pracovištích intenzivní péče.
The Master thesis focuses on the issue of deliriumin connection with performance of intensive care. Theoretical part summarizes information about delirium its causes, symptoms, diagnosis, treatment, health care and restrictive procedures for patients with delirium. Empirical part of the thesis examines nurses’ knowledge of delirium in intensive care. Treatment algorithm for delirium is the result that can be used for example at intensive care departments.
Item Description:Vedoucí práce: Zdeňka Knechtová
Physical Description:113 l.