Využití léčebných laserů v oftalmologii

Tato bakalářská práce se zabývá tématem léčebných laserů a jejich využitím v oftalmologii. V úvodní části jsou popsány základní poznatky o laserech, konkrétně o historii, principu činnosti laseru a dělení laserů. Není opomenuto ani využití laserů v různých odvětvích a dále bezpečnost při práci s las...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kondéová, Eliška (Dissertant)
Other Authors: Synková, Monika (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2013
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/358865/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Tato bakalářská práce se zabývá tématem léčebných laserů a jejich využitím v oftalmologii. V úvodní části jsou popsány základní poznatky o laserech, konkrétně o historii, principu činnosti laseru a dělení laserů. Není opomenuto ani využití laserů v různých odvětvích a dále bezpečnost při práci s laserem. Další samostatná kapitola popisuje druhy oční laserové terapie a jejich využití u příslušných částí oka, jako je rohovka, duhovka a komorový úhel, čočka a sítnice. Pozornost je věnována hlavně onemocněním, které se v populaci vyskytují nejčastěji a jsou často závažným a zdravotně- sociálním problémem.
This thesis deals with therapeutic lasers and their use in ophthalmology. The first part describes the basic knowledge about lasers, specifically about the history, principles and division of lasers. It is not forgotten neither the use of lasers in various sectors and safety at work with a laser. A separate chapter describes the types of eye laser treatment and their use for the relevant parts of the eye, such as cornea, iris and chamber angle, lens and retina. Attention is paid mainly to the disease that most commonly occur in the population and are often serious and health-social problem.
Item Description:Vedoucí práce: Monika Synková
Physical Description:74 l.