Výskyt infekcí r. Ureaplasma u vysokoškolských studentů brněnského regionu

V téhle bakalářské práci se věnujeme onemocněním urogenitálního traktu způsobeným baktériemi rodu Ureaplasma. Zabýváme se jejich léčbou jako i možnými komplikacemi léčby v důsledku resistencí na antibiotika. Dále se věnujeme rozšíření těchto onemocnění mezi brněnskými studenty a souvislostmi mezi zp...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Marčanová, Zuzana (Dissertant)
Other Authors: Šerý, Omar, 1972- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Slovak
Published: 2012
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/358233/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:V téhle bakalářské práci se věnujeme onemocněním urogenitálního traktu způsobeným baktériemi rodu Ureaplasma. Zabýváme se jejich léčbou jako i možnými komplikacemi léčby v důsledku resistencí na antibiotika. Dále se věnujeme rozšíření těchto onemocnění mezi brněnskými studenty a souvislostmi mezi způsobem sexuálního chování se studentů a rozšířením onemocnění v jejich populaci.
In this thesis we study urogenital infections caused by Ureaplasma spp. We focus on treatment and possible complications due to antibiotical resistence. Next we focus on prevalence of these infections in Brno region and relations between their sexual behaviour and occurence of these infections in their population.
Item Description:Vedoucí práce: Omar Šerý
Physical Description:35 l. : il.