Houby teplomilných doubrav v České republice se speciálním zřetelem k oblasti Bořího lesa u Valtic

Práce je rozdělena na 2 části. První část rešeršní shrnuje poznatky o houbách teplomilných doubrav střední Evropy (okrajově i mimo střední Evropu). Zvýšená pozornost je věnována lesům s Quercus cerris ve stromovém patře. Jsou zde také představeny poznatky mykocenologické. Druhou část práce tvoří vla...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Salaš, Jakub (Dissertant)
Other Authors: Dvořák, Daniel, 1980- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2012
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/356977/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Práce je rozdělena na 2 části. První část rešeršní shrnuje poznatky o houbách teplomilných doubrav střední Evropy (okrajově i mimo střední Evropu). Zvýšená pozornost je věnována lesům s Quercus cerris ve stromovém patře. Jsou zde také představeny poznatky mykocenologické. Druhou část práce tvoří vlastní průzkum teplomilných doubrav na území Bořího lesa u Valtic. Bylo vybráno 5 ploch s doubravami a na nich bylo během roku 2011 nalezeno 68 druhů makroskopických hub. V závěru jsou stručně rozebrány některé zajímavé nálezy a výsledky srovnány s nálezy z NPP Rendezvous.
This work is divided into 2 parts. The first part is about fungi of thermophilous oak forests in Europe with special regard to presence of Quercus cerris in the tree layer. There are also introduced mycocenologic findings about this kind of forests. The second part is composed of a characteristic of „Boří les“ area near Valtice and a presentation of results from mycofloristic research in the area. 68 species of macroscopic fungi were found on 5 different sites with oak during year 2011. Interesting collections are briefly discussed and results are compared with findings from national natural monument Rendezvous.
Item Description:Vedoucí práce: Daniel Dvořák
Physical Description:43 l.