Odběry transplantátů krvetvorných buněk a jejich optimalizace

Cílem práce bylo postupně zavést a optimalizovat postupy, které souvisí s odběry a zpracováním transplantátů krvetvorných buněk, a průběžně analyzovat a publikovat dosažené výsledky. Konkrétně se jednalo o odběry a zpracování kostní dřeně, mobilizaci krvetvorných buněk do periferní krve, analýzu a m...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Kořístek, Zdeněk, 1967- (Dissertant)
Other Authors: Mayer, Jiří, 1960- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2010
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/34873/lf_d/
Cover Image
Description
Summary:Cílem práce bylo postupně zavést a optimalizovat postupy, které souvisí s odběry a zpracováním transplantátů krvetvorných buněk, a průběžně analyzovat a publikovat dosažené výsledky. Konkrétně se jednalo o odběry a zpracování kostní dřeně, mobilizaci krvetvorných buněk do periferní krve, analýzu a modelování kinetiky jejich vyplavování, odběry krvetvorných buněk z krve, problematiku kvantifikace kmenových buněk krvetvorby v odebraném materiálu, problematiku obnovy krvetvorby po vysokodávkované léčbě a analýzu faktorů, které ovlivňují vyplavování hemopoetických buněk do krve. Vytýčené cíle se podařilo splnit, všechny potřebné metody byly zavedeny a výsledky publikovány.
The aim of the works was to establish procedures needed for successful hematopoietic stem cells harvests and their processing, subsequently optimize these procedures and methods, collect data, analyze them, and publish our results. We focused on bone marrow harvests and their processing, mobilization of hematopoietic stem cells into peripheral blood, analysis and modeling of the kinetics of hematopoietic stem cell mobilization, collection of these cells from peripheral blood, quantification of hematopoietic stem cells in obtained material, issues related to time and quality of engraftment of hemopoesis after high-dose chemotherapy, and analysis of factors, which affect hematopoietic stem cells mobilization. The aims were successfully accomplished, all the methods and technologies were established, and results were published.
Item Description:Vedoucí práce: Jiří Mayer
Physical Description:126 l.