Právní aspekty cestovního ruchu

Rigorózní práce si klade za cíl představit právní úpravu ovlivňující vztahy v cestovním ruchu, když za referenční pojem je zvolen adresát příslušných právních norem – podnikatel a spotřebitel v cestovním ruchu. Jedná se o mezioborovou práci, která analyzuje normy práva veřejného i soukromého, s důra...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Bandúrová, Monika (Dissertant)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2010
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/76696/pravf_r/
Cover Image
Description
Summary:Rigorózní práce si klade za cíl představit právní úpravu ovlivňující vztahy v cestovním ruchu, když za referenční pojem je zvolen adresát příslušných právních norem – podnikatel a spotřebitel v cestovním ruchu. Jedná se o mezioborovou práci, která analyzuje normy práva veřejného i soukromého, s důrazem na právo občanské hmotní a procesní. Majíc na zřeteli praktický život cestovního práva, zodpovídám v práci právní otázky, které budou podnikatele i spotřebitele služeb v cestovním ruchu.
The thesis collects and analyzes those parts of Czech law that are related to tourism. The law in question was extracted according to whom the legal rule applies – the travel agencies and consumers of travel services. The work is structured according to the lifeline of a travel agency, not necessarily giving advises only to travel service providers but as well to the consumers.
Physical Description:157 l.