Postoj veřejnosti ke screeningové kolonoskopii

V bakalářské práci sledujeme postoj veřejnosti k primární screeningové kolonoskopii a prevenci kolorektálního karcinomu celkově. Poskytujeme informace o účasti respondentů na stávajícím programu sekundární prevence (testu na okultní krvácení do stolice) a o jejich zájmu o nový program (preventivní s...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Klimková, Barbora (Dissertant)
Other Authors: Pospíšilová, Alena, 1981- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2009.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/214726/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:V bakalářské práci sledujeme postoj veřejnosti k primární screeningové kolonoskopii a prevenci kolorektálního karcinomu celkově. Poskytujeme informace o účasti respondentů na stávajícím programu sekundární prevence (testu na okultní krvácení do stolice) a o jejich zájmu o nový program (preventivní screeningovou kolonoskopii). V teoretické části se zabýváme kolorektálním karcinomem, jeho sekundární prevencí, kolonoskopií a její historií.
In this bachelor’s thesis we monitor public attitude towards primary screening colonoscopy and colorectal carcinoma screening generally. We provide information on informants’ participation in existing secondary prevention program (faecal occult blood test) and on their interest in new program (primary screening colonoscopy). In theoretical part we deal with colorectal cancer, its secondary prevention, colonoscopy and its history.
Item Description:Vedoucí práce: Alena Pospíšilová.
Physical Description:90 l.