Věrný nepřítel sociální dokumentární film - portrét /

Tato bakalářská práce je praktickou reflexí vzniku dokumentárního filmu Věrný nepřítel, který jsem natáčela v průběhu měsíců května až června roku 2008. Film si klade za cíl ukázat opomíjené aspekty mentální anorexie, vyvrátit všeobecný mýtus, že se jedná „pouze“ o nemoc způsobenou touhou po štíhlos...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Šimková, Tereza (Dissertant)
Other Authors: Kořínek, David, 1970- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2008.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/183105/fss_b/
Cover Image
Description
Summary:Tato bakalářská práce je praktickou reflexí vzniku dokumentárního filmu Věrný nepřítel, který jsem natáčela v průběhu měsíců května až června roku 2008. Film si klade za cíl ukázat opomíjené aspekty mentální anorexie, vyvrátit všeobecný mýtus, že se jedná „pouze“ o nemoc způsobenou touhou po štíhlosti. Film je portrétem dívky, která s mentální anorexií bojuje již téměř 10 let a nemoc ji hluboce poznamenala nejen ve smyslu nezdravé vyhublosti, ale také v osobním i společenském životě. Psaná část práce reflektuje jednak vznik samotnému filmu z teoretického i praktického hlediska a zároveň blíže analyzuje kontext mentální anorexie, tedy apekty jejího vzniku, průběhu a hlavně společenských dopadů a souvislostí. Součástí této práce je dokumentární film na DVD.
Summary This thesis is a practical reflection of the process of making a documentary film Tender enemy, which I was capturing since February to March 2008. The films main goal is to present the neglected aspects of anorexia nervosa, to disclaim the common myth supposing anorexia to be caused only by a demand on slimness. The film a is portrait of a girl, who has been fighting with anorexia nervosa for almost ten years and her disease marked her deeply not only by physical attenuation, but also in her social and private life. The written part of the thesis reflects the theoretical and practical creation of the film itslef and it also analyses deeper the context of anorexia nervosa, it means its causes, continuance and mainly its social consequences. This thesis inludes an enclosed DVD with the documentary.
Item Description:Vedoucí práce: David Kořínek.
Physical Description:44 s. + 1 DVD