Vegetace rákosin a vysokých ostřic na transektu od Českomoravské vrchoviny po Dyjskosvratecký úval

Úkolem práce je fytocenologicky zdokumentovat aktuální výskyt vegetace rákosin a vysokých ostřic (třída Phragmito-Magnocaricetea, řády Phragmitetalia a Magnocaricetalia) na rybnících v území s výrazným kontrastem podmínek prostředí (klima, geologická stavba). Území bylo vymezeno od Českomoravské vrc...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Juříček, Michal, 1982- (Dissertant)
Other Authors: Šumberová, Kateřina, 1973- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2007.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/150979/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Úkolem práce je fytocenologicky zdokumentovat aktuální výskyt vegetace rákosin a vysokých ostřic (třída Phragmito-Magnocaricetea, řády Phragmitetalia a Magnocaricetalia) na rybnících v území s výrazným kontrastem podmínek prostředí (klima, geologická stavba). Území bylo vymezeno od Českomoravské vrchoviny po Dyjsko-svratecký úval. Součástí práce je seznam studovaných rybníků s informacemi o jejich umístění v terénu, nadmořské výšce, obhospodařování apod.
I explored the vegetation of reed beds and tall sedges (class Phragmito-Magnocaricetea, order Phragmitetalia a Magnocaricetalia) on selected fishponds on transect from the Czech-Moravian Highlands to southwestern part of Dyje-Svratka River Valley The aim of my work was to document the occurrence of this vegetation in the study area and to analyse a distribution of distinguished plant communities in relation to natural conditions.
Item Description:Vedoucí práce: Kateřina Šumberová.
Physical Description:51 l. : il.