Platební instrumenty používané v zahraničním obchodě ČR

Ve své diplomové práce jsem se pokusila rozebrat základní principy jednotlivých platebních instrumentů používaných v zahraničním obchodě, podívala jsem se na jejich výhody a nevýhody z hlediska zajištění obchodních závazků, eliminace rizik spojených s obchodováním, rozebrala jsem jejich českou právn...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Šťastná, Vladimíra (Dissertant)
Other Authors: Blažek, Jiří, 1947- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/52587/pravf_m/
Cover Image
Description
Summary:Ve své diplomové práce jsem se pokusila rozebrat základní principy jednotlivých platebních instrumentů používaných v zahraničním obchodě, podívala jsem se na jejich výhody a nevýhody z hlediska zajištění obchodních závazků, eliminace rizik spojených s obchodováním, rozebrala jsem jejich českou právní úpravu a případná jednotná mezinárodní pravidla pro jejich používání, podívala se na úlohu banky. Většinu svojí práce jsem věnovala právní úpravě směnky a srovnala její českou právní úpravu s úpravou v USA.
In my diploma thesis I tried to analyze the basic principles of payment instruments used in international trade. I examined their advantages and disadvantages in connection with their ability to secure the importers or exporters claims, elimination of trading risk, I also analyzed the czech legal regulation, contingent unified international rules of payment instruments and I examined the role of the bank. The major part of my diploma thesis is focused on comparing the czech legal regulation of bill of exchange with the legal regulation of negotiable instruments in the United States.
Item Description:Vedoucí práce: Jiří Blažek.
Physical Description:58 l.