Hodnocení pravděpodobnosti vzniku maligního onemocnění při lékařském diagnostickém ozáření

Tato práce hodnotí pravděpodobnost vzniku maligního onemocnění jako následku lékařského ozáření. Použitá data vychází z vyšetření 145 pacientů v období od 15.3.2006 do 28.4.2006 provedených na radiologické klinice Fakultní nemocnice v Brně. Relevantní veličinou pro hodnocení pravděpodobnosti je efek...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Authors: Müllerová, Kateřina (Dissertant), Nádeníček, Petr, 1971- (Dissertant)
Corporate Author: Masarykova univerzita. Přírodovědecká fakulta
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/106676/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Tato práce hodnotí pravděpodobnost vzniku maligního onemocnění jako následku lékařského ozáření. Použitá data vychází z vyšetření 145 pacientů v období od 15.3.2006 do 28.4.2006 provedených na radiologické klinice Fakultní nemocnice v Brně. Relevantní veličinou pro hodnocení pravděpodobnosti je efektivní dávka, k jejímuž výpočtu byl použit program PCXMC využívající metodu Monte Carlo.
This thesis deals with cancer risk as a result of medical application of ionizing radiation. Used data were retrieved from examination of 145 patients during spring 2006 done at Radiological Clinic of The Faculty Hospital Brno. The relevant variable for evaluation the probability of cancer risk is the effective dose. PC program PCXMC was used for computing the effective dose.
Item Description:Vedoucí práce: Petr Nádeníček.
Physical Description:22 l., [5] l. příl.
Bibliography:Bibliografie na l. 22.