Geomorfologické mapování údolí Svratky (úsek Březina - Veverská Bítýška)

Předkládáná práce se zabývá studiem průlomového údolí Svratky mezi Březinou a Veverskou Bítýškou, konkrétně vytvořením geografické charakteristiky zájmového území, mapa elementárních forem georeliéfu a podrobné geomorfologické mapy 1: 10 000 v programu ArcGIS 9.0 a její morfogenetickou a morfodynami...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Pelikán, Leoš (Dissertant)
Other Authors: Máčka, Zdeněk, 1973- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/99794/prif_b/
Cover Image
Description
Summary:Předkládáná práce se zabývá studiem průlomového údolí Svratky mezi Březinou a Veverskou Bítýškou, konkrétně vytvořením geografické charakteristiky zájmového území, mapa elementárních forem georeliéfu a podrobné geomorfologické mapy 1: 10 000 v programu ArcGIS 9.0 a její morfogenetickou a morfodynamickou interpretací. Práce také popisuje vývoj geomorfologického mapování a jeho současné trendy a nové technologie, které používá.
The submitted thesis deals with the study of the river Svratka fault gap between Veverská Bítýška and Březina. Its aim was to present geographical charakteristics of the studied locality, to map elementary forms of the georelief and produce a detailed geomorphologic map with the scale of 1 : 10 000 in ArcGIS 9.0 programme. Next step is morphogenetic and morphodynamic interpretation of geomorfologic map. The thesis also describes the developement of the geomorphologic mapping, as well as its current trends and new technologies.
Item Description:Vedoucí práce: Zdeněk Máčka.
Physical Description:58 l., [31] l. příl. + 1 tubus (3 l. map).