Úroveň znalostí první pomoci u laické veřejnosti

Bakalářská práce zjišťuje úroveň teoretických znalostí o poskytování první pomoci u laické veřejnosti. Základ práce tvoří průzkumné šetření a analýza rozdílů informovanosti laiků o poskytování první pomoci mezi věkovou kategorií adolescentů, dospělých a seniorů. Práce dále šetří a hodnotí reakce res...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Machalová, Barbora (Dissertant)
Other Authors: Soldánová, Dana, 1972- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/101039/lf_b/
Cover Image
Description
Summary:Bakalářská práce zjišťuje úroveň teoretických znalostí o poskytování první pomoci u laické veřejnosti. Základ práce tvoří průzkumné šetření a analýza rozdílů informovanosti laiků o poskytování první pomoci mezi věkovou kategorií adolescentů, dospělých a seniorů. Práce dále šetří a hodnotí reakce respondentů na možnost poskytnut první pomoc a bariéry, které jim činí při poskytování pomoci největší potíže. Tato bakalářská práce podává informace o znalostech laické veřejnosti v poskytování první pomoci a návrh, jak úroveň jejich vědomostí zlepšit.
The bachelor thesis investigates with level of first aid knowledge in lay community. Analysis findings discover the knowledge difference of first aid among adolescents, adults and seniors. Another goals of this work are opinions monitoring of first aid and barriers to give first aid. The bachelor thesis file a proposal to makes knowledge of first aid better and avoid consequences of ignorance barriers.
Item Description:Vedoucí práce: Dana Soldánová.
Physical Description:71 l. : grafy, přílohy + 2 posudky.