Vliv ropné zbraně na zahraniční politiky USA a Evropy

Cílem předkládané práce Vliv ropné zbraně na zahraniční politiky USA a Evropy je analyzovat příčiny a průběh dosavadních použití ropné zbraně a jejich dopad na zahraniční politiku obou zmíněných mocností. Práce proto na základě analyzovaných mezinárodně-politických a ekonomických zkušeností vymezuje...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Černoch, Filip, 1981- (Dissertant)
Other Authors: Suchý, Petr, 1970- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/65444/fss_m/
Cover Image
Description
Summary:Cílem předkládané práce Vliv ropné zbraně na zahraniční politiky USA a Evropy je analyzovat příčiny a průběh dosavadních použití ropné zbraně a jejich dopad na zahraniční politiku obou zmíněných mocností. Práce proto na základě analyzovaných mezinárodně-politických a ekonomických zkušeností vymezuje nutné okolnosti a podmínky, za kterých může být tento prostředek ekonomické války úspěšný, dále nastiňuje některá omezení, kterým použití ropné zbraně čelí. Vyústěním textu je predikce možného použití ropné zbraně v budoucnu.
The goal of the submitted work The Oil Weapon and its Impact on the Foreign Policies of the USA and Europe is to analyze the process and reasons for the existing application of the Oil Weapon and their impact on the foreign policies of the two mentioned powers, USA and Europe. The study summarizes factors and conditions essential to the successful use of oil as a means of economic war. It also delimitates several restrictions and obstructions in using the Oil Weapon. The study aims to predict the possible use of the Oil Weapon in the international relations in near future.
Item Description:Vedoucí práce: Petr Suchý.
Physical Description:89 l. : tab., graf.