Vývoj postojů veřejnosti k sociálně-politickým tématům v ČR

Předmětem diplomové práce "Vývoj postojů veřejnosti k sociálně-politickým tématům v ČR" je analýza postojů a hodnotových preferencí české veřejnosti k systému sociální politiky. V první části práce je proveden popis systému sociální politiky a jeho role v životě občanů. Druhá část je zaměř...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Main Author: Opršalová, Jana (Dissertant)
Other Authors: Fónadová, Laura, 1971- (Thesis advisor)
Format: Thesis Manuscript
Language:Czech
Published: 2006.
Subjects:
Online Access:http://is.muni.cz/th/62983/esf_m/
Description
Summary:Předmětem diplomové práce "Vývoj postojů veřejnosti k sociálně-politickým tématům v ČR" je analýza postojů a hodnotových preferencí české veřejnosti k systému sociální politiky. V první části práce je proveden popis systému sociální politiky a jeho role v životě občanů. Druhá část je zaměřena na vývoj sociální politiky v ČR po roce 1989 a hodnocení jednotlivých sociálně-politických oblastí. V hlavní části práce jsou mapovány postoje veřejnosti k tématům týkajícím se systému sociální politiky a analyzovány vztahy k systému v závislosti na politických preferencích. Závěrem navrhuji změny systému, které žádá česká veřejnost. Srovnávám postoje české veřejnosti k systému sociální politiky v ČR s postoji občanů vybraných zemí Evropy k systémům sociálních politik jejich zemí.
The goal of the submitted thesis "Shifts in the attitudes of the public on social policy of the CR" is the analysis of attitudes and value preferences of the Czech public to the system of social policy. The first part of the thesis describes the system of social policy and its status in the lives of the inhabitants. The second part is focused on the social policy of the Czech Republic after 1989 and evaluation of the selected areas of social policy. The main part maps out the attitudes of the public to the themes related to the system of social policy and analyzes the attitude towards the system in relation to political preferences. I concluded with some suggested changes to the system of social policy requested by the Czech public. I compare attitudes of the Czech public towards the system of social policy in the CR with the attitudes of inhabitants from chosen countries towards the system of social policy in their countries.
Item Description:Vedoucí práce: Laura Fónadová.
Physical Description:89, [48] l.